North Dakota Supreme Court Law Clerks

1965-66 Peter A. Quist
Frank E. Wohletz
1966-67 Jerome L. Larson
Edwin M. Odland
John D. Olsrud
1967-68 Garylle B. Stewart
John A. Graham
1968-69 Dennis A. Schneider
David L. Peterson
1969-70 David M. Axtmann
William G. Engelter
1970-71 Robert O. Wefald
Robert W. Wirtz
1971-72 Robert W. Holte
Mervin D. Nordeng
1972-73 John P. Bailey
Marvin M. Hager
Robert E. Lane
Thomas B. Tudor
1973-74 Mike Hinman
Gregory R. Schwandt
Mark Stenehjem
Robert E. Lane
Jon O. Nelson
1974-75 Jon O. Nelson
Duane Houdek
David O. Lee
Alan J. Larivee
Rolf P. Sletten
1975-76 Lawrence Dopson
Christine Hogan
Duane Lillehaug
David Sogard
Keith Wolberg
1976-77 Larry M. Baer
Jane C. Heinley
Illona A. Jeffcoat-Sacco
Keith Jones
Dennis O'Toole
1977-78 Patricia L. Bossert
L. David Gunkel
Brian D. Neugebauer
Blaine L. Nordwall
Margaret A. Russell
1978-79 John M. Koneck
Daniel S. Kuntz
Bruce D. Quick
Kathryn Saugstad Alfson
Scott J. Schneider
1979-80 Scott E. Boehm
Gerri L. Gillund Twomey
Daniel L. Hovland
Paul K. Sandness
Patrick J. Ward
1980-81 Jim Harris
Jerry Evenson
Kent Reierson
Dennis Bitz
Robin Sjaastad
1981-82 Craig R. Campbell
Tom A. Dickson
John R. Kennelly
Don L. Rysavy
Jerel Schimmelpfennig
CeAnn Wikenheiser
Jim Harris
1982-83 Jo Noack
Cynthia Norland
Jim Harris
Lorna Brown
Norman Anderson
Dennis Dockter
Dave Reich
1983-84 Toby Anderson
Scott Graham
Bruce T. Levi
Kathryn Urbonya
Joy L. Wezelman
1984-85 Carole J. Huseby
Bruce T. Levi
Michael P. Masuda
John R. Shoemaker
Joy L. Wezelman
1985-86 Lynn M. Boughey
Anna M. Frissell
Michael P. Masuda
Christian A. Preus
Joy L. Wezelman
1986-87 Erik Askegaard
Scott Brehm
David E. Clinton
Delores Dillmann
Robert Stroup III
1987-88 Jean V. Faulconbridge
David J. Houge
Todd D. Kranda
Larry D. Orvik
Nancy J. Soonpaa
1988-89 Kathryn Hinds
Kathleen Dettmann
Todd D. Kranda
Bobbie Rasmusson
Michael Wagner
1989-90 David Hagler
Julie Evans
Elaine Ayers
Malcolm Pippin
Mark Maichel
1990-91 Jon Jensen
Susan Roark Waldron
DeNae Kautzmann
Gene Olson
Scott Landa
1991-92 Tag Anderson
Joe Bialke
Leslie Bakken Oliver
Gene Olson
Dee Dee Ruud
1992-93 Thomas G. Holum
Lance E. Isaac
Michael S. Jahner
Cinda L. Smith
Cary R. Stephenson
1993-94 Jennifer S. Clark
James C. Fleming
Douglas L. Holloway
Kathryn Rand
Monte L. Rogneby
1994-95 Steve Balaban
Gerald (Jud) DeLoss
Shari M. Gianarelli
Doug W. Nesheim
Tim J. Wahlin
1995-96 Michael A. Bosh
Jon P. Burgess
Angela Elsperger Lord
Michael J. Hagburg
Tracy L. Kolb
1996-97 Alana Bassin
Tracy Molick
Michael Schaff
Margaret Schneider
James Smith
1997-98 Aaron Dorrheim
Brenda Foyt
Joel Fremstad
Lisa McEvers
Daniel Traynor
1998-99 Jennifer Mattson Dick
Kari Stonelake-Hopkins
Paul Odegaard
Anthony Weiler
Clint Bogden
1999-2000 Delvin Losing
Reid A. Brady
Jessica Palmer
Leah Kopseng Coghlan
Michael Dillinger
2000-2001 MaryBeth Hegstad
Constance N. Hofland
Noel Evans
Mark A. Friese
Jennifer M. Klemetsrud
2001-2002 Forde Fairchild
Kari M. Knudson
Brad Meyer
Dennis T. Olson II
Paul Sanderson
2002-2003 William Almlie
Susan E. Coleman
Laurel R. Hanson
Jessica M. Johnson
Jenny M. Samarzja
2003-2004 Mitch Armstrong
Erin Conroy
Carey Goetz
Petra Mandigo
Stephannie Stiel
2004-2005 Ryan Bernstein
Grady A. Crooks
Jennifer Hauge
Robin Schmidt
Darin Schulz
2005-2006 Christopher Friez
Douglas Murch
Jason Lina
Matthew Doherty
Carlye S. Gast
2006-2007 Lori Fossum
Luke Hansen
Craig K. Larson
Kirsten Sjue
Nicholas Thornton
2007-2008 Andrew Forward
Kirsten Franzen
Margretta Hanson
Elizabeth Pendlay
Ashley Samuelson
2008-2009 Madeleine Moise Cassetta
Elizabeth Elsberry
Aubrey Fiebelkorn-Zuger
Stacy Moldenhauer
Christopher E. Rausch
2009-2010 Leah Johnson Ellis
Sean Foss
Amy Oster
Christopher S. Pieske
Derek Rosso
2010-2011 Levi Andrist
Stephanie Dassinger
Denitsa Mavrova Heinrich
Neil Roesler
Charlotte Skar
2011-2012 James Hoy
Andrew Neumann
Lindsey Scheel
Abby Siewert
Kirsten Tuntland
2012-2013 Joel Engel III
Lindsay Harris
Nathan Martindale
Seth Thompson
Jonathan Voigt
2013-2014 Margaret Eyre
Christopher LeCates
Aaron Nicholson
Amy Schutt
Paul Stibbe
2014-2015 Andrew Askew
Meagen Essen
Justin Hagel
Jill Martin
Erica Woehl
2015-2016 Zachary Eiken
Nick Henes
Quinn Hochhalter
Matthew Kirschenmann
Krista Thompson
2016-2017 Brent Boeddeker
Brandt Doerr
Peter Hvidston
Mindy Lawrence
Eric Lundberg
2017-2018 Sarah Aaberg
Connor Melvie
Conor Smith
SheraLynn Ternes
Morgan Wagner
2018-2019 Elizabeth Bertram
Terry Effertz
Laura Goforth
Jeffrey Sprout
Allyssa Wall